Aimée a Jaguár
Aimée und Jaguar
Německo 1999
Německá verze - český simultánní překlad, délka 126 minut
Režie: Max Färberböck
Hrají: Maria Schrader (Jaguar), Julianne Köhler (Aimée), Johanna Wokalek (Ilse), Heike Makatsch (Klärchen)
Berlín 1997, agent realitní kanceláře provází své klienty starým a mírně sešlým bytem. Jen jedna stará žena tu čeká vedle svých věcí, až odjede do domova důchodců.
Před půl stoletím, uprostřed Druhé světové války, sloužil tento byt jako místo schůzek dvou mladých lidí a skrýš. Lilly Wustová (Juliane Köhler) vede obyčejný život a netuší, že brzy se stane ústřední hrdinkou nečekaných událostí.
V roce 1943 je jí hodně přes dvacet, má čtyři děti a je dobrou manželkou, i když jak ona tak i její manžel Günther (Detlev Buck) nedělají z věrnosti podmínku svého manželství a žijí mírně bohémským životem.
Až jednoho dne vstoupí do jejího života mladá židovka Felice (Maria Schrader). Lilly se vážně zamiluje, dovolí, aby se k ní Felice nastěhovala a rozvádí se se svým mužem. Snaží se nevidět tíživou realitu doby, Berlín je v té době denním terčem bombardování. Až jednoho dne je realita dostihne. Po jednom společném výletu čeká v Lillyině bytě Gestapo.
Bohové a monstra
Gods and Monsters
USA, Velká Británie 1998
Režie: Bill Condon
Scénář: Christopher Bram, Bill Condon
Kamera: Stephen M. Katz
Hudba: Carter Burwell, Steve Plunkett
Hrají: Ian McKellen (James Whale), Brendan Fraser (Clayton Boone), Lynn Redgraveová (Hanna), Lolita Davidovichová (Betty), David Dukes (David Lewis), Kevin J. O'Connor (Harry), Mark Kiely (Dwight), Jack Plotnick (Edmund Kay), Rosalind Ayresová (Elsa Lanchester), Jack Betts (Boris Karloff), Matt McKenzie (Colin Clive), Todd Babcock (Leonard Barnett), Cornelia Hayes O'Herlihyová (Princess Margaret)
Poslední týdny Frankensteinova otce.
Nemocný Whale (Ian McKellen) žije osaměle se svojí hospodyní Hannou (Lynn Redgraveová) a při pokusech malovat bezmocně sleduje, jak ho se zdravím opouští i jeho umělecká tvořivost.
Potřebný vzruch do posledních týdnů jeho života přináší mladý zahradník Clayton Boone (Brendan Fraser), který zprvu netuší nic o Whaleově filmové minulosti ani o jeho sexuální orientaci.
|
Andělská konverzace
The Angelic Conversation
Velká Británie 1985
délka 90 minut
Režie: Derek Jarman
Scénář: Derek Jarman
Kamera: Derek Jarman
Hudba: John Balance
Hrají: Dave Baby, Timothy, Burke, Simon Costin, Christopher Hobbs, Philip McDonal, Toby Mott, Steve Randall, Robert Sharp
Derek Jarman, dobře známý svými kontroverzními filmy, které revidují dějiny z perspektivy gaye, převyprávěl příběhy Edwarda II., svatého Sebastiána, Caravaggiho Wittgensteina. Ve filmu Andělská konverzace vizuálně zkoumá podvědomá homoerotická témata v Sonetech Williama Shakespeara. Sbírka 14 Sonetů, čtená paní Judi Denchovou jakoby hlasem zeshora, se stává horizontem Jarmanových vizuálních koláží, surrealistických a strašidelných obrazů, které zkoumají homosexuální touhy.
Kombinací eroticismu a mysticismu, Jarman oslavuje smysly, když regeneruje postapokalyptickou a jakoby snovou krajinu, která je často zalidňována filmovým světem. Jarmanova kamera, zabírající a zdržující se často u nadpozemských kvalit, sleduje mladého muže bojujícího s vizuálními prvky - jeskyněmi skratými mlhou, přenechávajíce cestu vodě a plamenům, jak muž hledá milence, aby mohl holdovat touze smyslů. Jarmanův obrazotvorný neepický stal zkoumá prchavě krásné pasáže solnetů s pulsující a intenzivně homoerotickou vnímavostí k rozkoši, která uniká mimo ve stavu daném okamžikem pera Williama Shakespeara. Tento film je podbarven původním Coileho soundtrackem.
Antonia
Antonia´s Line
Nizozemí 1995
holandská verze s českými titulky - délka 102 minuty, 35 mm
Scénář a režie: Marleen Gorrisová
Kamera: Willy Stassen
Hudba: Ilona Sekacz
Hrají: Willeke van Ammelrooy, Els Dottermans, Dora van der Groen, Veerle van Overloop, Esther Vriesendorp, Carolin Spoor, Thyrza Ravensteijn, Jan Decleir a další
V den své smrti vzpomíná Antonia na dobu po Druhé světové válce, kdy se coby čtyřicetiletá vdova po 20 letech vrátila se svou dospívající dcerou Danielle do rodné vesnice. Statná, nezávislá žena svým sebevědomým vystupováním provokovala část vesničanů, žijících stále podle starých zvyklostí. Navíc se stavěla na stranu těch, kterých se nějak dotklo násilí, netolerance či vyloučení ze společnosti. Na její farmě se tak časem vytvořila početná komunita, složená nejen z jejích výhradně ženských potomků, ale i z vesnických vyvrženců, kteří díky ní znovu nalezli sebeúctu a lásku. Nadcházející smrt přijímá Antonia jako přirozenou součást naplněného života.
Sága pěti generací Antoniiny rodiny je zasazena do pastorálního prostředí, obsahuje však i prvky dramatu a tragédie. Laskavý humor se tu mísí s obrazy lidské nenávistí, úsměvný pohled na vztahy muže a ženy s ošklivými stránkami heterosexuálního soužití, jakými jsou pedofilie a znásilnění.
Balzamovač
L' Imbalsamatore
Itálie 2002
Režie: Matteo Garrone
Scénář: Matteo Garrone
Kamera: Marco Onorato
Hudba: Banda Osiris
Hrají: Ernesto Mahieux, Valerio Foglia Manzillo, Elisabetta Rocchetti
Příliš malý muž středních let, příliš vysoký mladík a tajemná dívka tvoří podivnou trojici znepokojivého italského filmu Balzamovač. Stárnoucí vycpavač zvířat Peppino jednoho dne potká dvacetiletého číšníka Valeria a nabídne mu místo asistenta ve svém ateliéru. Mezi oběma muži vznikne zvláštní vztah, založený z jedné strany na naivním obdivu k Peppinovu světáckému vystupování a ze strany druhé na bolestně pociťované absenci lásky.
Valerio je svým chlebodárcem rozmazlován a hýčkán až do okamžiku, kdy mezi přátele vstoupí Deborah a oblouzněného mladíka si zcela získá. Zoufalý Peppino, jemuž se vzdaluje objekt jeho lásky, odmítá přijmout stav věcí odsuzující jej k návratu do samoty.
Snímek vybraný do prestižní sekce Quinzaine des Réalisateurs loňského ročníku canneského festivalu uchvacuje sugestivním zachycením zneklidňující atmosféry plné potlačovaných citů a nenávisti obklopující tři osamělce. Strhující Ernesto Mahieux v roli Peppina získal na vyhlašování italských národních filmových cen Davida za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli.
Basquiat
Basquiat
USA 1996
Anglická verze - české titulky, délka 107 minut
Režie: Julian Schnabel
Scénář: Lecha Majewski, John F. Bowe, Julian Schnabel
Kamera: Ron Fortunato
Hudba: John Cale, Julian Schnabel, P. J. Harvey
Hrají: Jeffrey Wright (Basquiat), David Bowie (Andy Warhol), Dennis Hopper (Bruno Bischofberger), Gary Oldman (Alber Milo)
Devatenáctiletý černošský výtvarný umělec Basquiat je nezávislým newyorským malířem, jedním z tisíců. Setkává se však s Andy Warholem a toto setkání mu zcela zásadně ovlivní další život.
Tvůrci filmu v chronologicky řazených epizodách z jeho života zachycují Basquiatovu kariéru od nelehkých začátků autora graffiti, přes první úspěch na výstavě až k vrcholu na výsluní newyorské bohémy a hlavně obchodníků s uměním. Důležité jsou malířovy vztahy, a to především k narkomanovi Bennymu a později také ke kritikovi a básníku Ricardovi, který jej prosadil.
Za rychlý vzestup však platí krutou daň a propadá drogám, neboť se nemůže vyrovnat se ztrátou tvůrčí svobody ve světě, kde se umění stává součástí byznysu a reklamy. Ve věku pouhých 27 let se tato brooklynská legenda předávkuje heroinem…
Snímek je nesporně zajímavým vylíčením exkluzivního prostředí, opírá se o kvalitní herecké výkony a účast známých hvězd. Důležitým prvkem je tu spojení vizuálního rukopisu a hudby té doby.
Boxeři
Play It to the Bone
USA 1999
Režie: Ron Shelton
Produkce: Stephen Chin
Scénář: Ron Shelton
Kamera: Mark Vargo
Hudba: Alex Wurman
Hrají: Antonio Banderas (Cesar Dominguez), Woody Harrelson (Vince Boudreau), Lolita Davidovichová (Grace Pasicová), Tom Sizemore (Joe Domino), Lucy Liuová (Lia), Robert Wagner (Hank Goody), Richard Masur (Artie), Willie Garson (Cappie Caplan), Cylk Cozart (Rudy), Jack Carter (Dante Solomon), Aida Turturroová (Šílený řecký číšník)
Nejlepší přátelé Vince a Cesar, vysloužilí boxeři, dostanou šanci vydělat si každý 50 tisíc dolarů na vzájemném souboji v Las Vegas jako "předskokani" zápasu století - Mike Tyson versus Někdo. Nabídka má ale jednu podmínku - musí se z Los Angeles do Las Vegas dostat hned teď. Ani jeden z nich ale nemá peníze na letadlo a tak se nechají do města hazardu dovézt autem. Řídiče jim dělá Grace, současná přítelkyně Cesara a (shodou okolností) bývalá přítelkyně Vinceho. Aby byla cesta ještě obtížnější, rozhodne se Grace, že nepojedou po dálnici, ale po tzv. "scenic route", tedy cestě, kde sice je na co se dívat, ale která nepatří k nejrychlejším. Na cestě ke trojici přibude ještě jedna dívka - sexuálně velmi neukojená stopařka Lia. Svede Vinceho a vzápětí i Grace. Během cesty nudnou, stereotypní krajinou se dozvídáme o osobních osudech jednotlivých aktérů, o jejich traumatech, touhách a nadějích. Cesar se například svěří, že poté, co byl jednou v ringu zmlácen, se rozhodl, že se na rok stane homosexuálem. "Tenkrát jsem zkoušel všechno," konstatuje.
Shelton si ve filmu pohrává s homofóbií a zároveň s potenciální homosexualitou mužského sportovního světa. V jeho filmu nechybí klišé, typická pro filmy, v jejichž centru je box: zpomalené záběry tvrdých úderů, spršky potu, krve a slin apod. Navíc se Shelton pokouší poněkud komicky zpodobnit sílící boxerovy halucinace, vznikající z přehnaného množství dopingu.
Ačkoliv film patří ke sportovním snímkům, bývá někdy nazýván i "milostným příběhem trojice lidí" jindy jako "road movie".
Bývalka
Ex
Austrálie 2003
Režie: Andrew Soo a Julie Kalceff
Rachel a Kath spolu konečně bydlí a začíná jejich první společný víkend. Rachel vše pečlivě naplánuje, ale výhled na pěkné společné chvíle se hroutí, když zavolá Kathina bývalá přítelkyně. Kath odejde pomáhat a Rachel se začíná trápit – co spolu asi dělají a proč je Kath pryč tak dlouho?
Canterburské povídky
I racconti di Canterbury
italská verze s českými titulky - délka 109 minut, 35 mm
Scénář a režie: Pier Paolo Pasolini
Kamera: Tonino Delli Colli
Hudba: Ennio Morricone, Pier Paolo Pasolini
Hrají: Pier Paolo Pasolini, Hugh Griffith, Josephine Chaplin, Oscar Fochetti, Daniele Buckler, Franco Citti, Ninetto Davoli, Michael Balfour, Jenny Runacre, Dan Thomas, Peter Cain a další
Další adaptace středověkých textů. Zfilmováno bylo osm Chaucerových povídek, které si však Pasolini upravil podle svých představ - např. do jedné z povídek přidal upálení za homosexualitu. Film je mozaikou středověkých obrázků, kde mnohé postavy pod uctivým chováním ukrývají nespoutanou smyslnost. Do popředí vystupují lidé nápadní už svým vzhledem, a tak můžeme pozorovat různé bizarní a často groteskně deformované tváře. Významově povídky sahají od moralit, z nichž si můžeme vzít ponaučení, až po osudové tragédie.
Pasolini se o filmu vyjádřil takto: "Je tu stále přítomná smrt, ovšem ve středověkém pojetí, to znamená alegorická a současně odpudivě vulgární." V tomto díle, které volně navazuje na Dekameron, můžeme pozorovat stále výraznější tendenci k zobrazování ošklivosti jak ve vzhledu, tak v řeči lidí.
Carrington
Carrington
VB, Francie 1995
Režie: Christopher Hampton
Produkce: Francis Boespflug, Philippe Carcassonne, John McGrath, Ronald Shedlo, Chris Thompson, Fabienne Vonier
Scénář: Christopher Hampton, Michael Holroyd
Kamera: Denis Lenoir
Hudba: Michael Nyman
Hrají: Emma Thompsonová (Dora Carringtonová), Jonathan Pryce (Lytton Strachey), Steven Waddington (Ralph Partridge), Samuel West (Gerald Brenan), Rufus Sewell (Mark Gertler), Penelope Wiltonová (Lady Ottoline Morrellová), Janet McTeerová (Vanessa Bellová), Peter Blythe (Phillip Morrell), Jeremy Northam (Beacus Penrose), Alex Kingstonová (Frances Partridgeová) a další..
Milostné drama o prazvláštním vztahu mezi malířkou Dorou Carrington a spisovatelem Lyttem Stachey na pozadí malebného anglického venkova a 1. světové války. Jejich vztah je křehký a zároveň pevný. Jedinou překážkou absolutního naplnění je fakt že Stachey je homosexuál. Vše se zkomplikuje když Carringtonová vstoupí do tělesného vztahu s vojákem
Černá ovce
Saved!
USA 2004
Hrají: Jena Maloneová (Mary), Mandy Mooreová (Hilary Fayeová), Macaulay Culkin (Roland), Patrick Fugit (Patrick), Heather Matarazzová (Tia), Eva Amurriová (Cassandra), Chad Faust (Dean), Elizabeth Thaiová (Veronica), Martin Donovan (Pastor Skip) a další..
Režie: Brian Dannelly
Produkce: H. Kaye Dyal, Steven Gagnon, Michael Ohoven, David Prybil, Kerry Rock, Cal Shumiatcher, Sandy Stern, Michael Stipe, William Vince
Scénář: Brian Dannelly, Michael Urban
Kamera: Bobby Bukowski
Hudba: Christophe Beck, Andrew Kaiser, Paul Westerberg
Mary je slušná dívka z dobré křesťanské rodiny, chodí do dobré křesťanské školy a má dobré křesťanské přátele. Jenže pak se jí svěří její chlapec, že je nejspíš gay a Mary, ve snaze Deana "napravit", otěhotní. Až v této situaci pozná skutečné přátele.
Černý led
Gololjod
Rusko 2003
Režie: Mikhail Brašinskij
Scénář: Mikhail Brašinskij, Konstantin Murzenko
Kamera: Alexej Fjodorov
Střih: Mikhail Brašinskij
Hrají: Viktoria Tolstoganova, Ilja Šakunov, Sergej Ivanov, Maksim Kuročkin, Jegor Pozenko
Ona je nebojácná, neodolatelná, nepřehlédnutelná. On je sebevědomý, arogantní, gay. Ona je vždy ta, co druhého opouští. On si myslí, že sám sebe dokonale zná. Ona se vždy pouští do boje s protivníkem desetkrát silnějším. On chce být sám, nerušen lidmi. Oni se ještě nepotkali, osudové setkání je však jen otázkou času. V moskevských ulicích je led zbarvený dočerna.
Cemetery Love Story
Kanada 2002
20 min, VHS
Scénář a režie: John Barnard
Hudba: Mitch Dorge
Mladá vdova jménem Jane odkryje hrob svého manžela, aby ukradla jeho ruku. Na útěku ze hřbitova poznává Daisy, další vdovu, která také truchlí po svém nedávno zesnulém muži. Dívky se ihned dají dohromady a společně utíkají do světa smrti, elektrického proudu, potu, golfu, špíny a sexu. Ve vzduchu je láska, ale ničemný hrobník a jeho sekyru třímající partnerka mladým milenkám nepřejí...
Daleko do nebe
Far from Heaven
USA-Francie, 2003
Režie: Todd Haynes
Scénář: Todd Hanes
Kamera: Edward Lachman
Hudba: Elmer Bernstein
Hrají: Julianne Moore (Cathy), Dennis Quaid (Frank), Dennis Haysbert (Raymond)
Na podzim roku 1957 se v Hartfordu v Connecticutu odehrává příběh Cathy Whitakerové – dobře situované ženy v domácnosti, která dosud měla na práci jen dohlížet na bezchybný chod velkého domu s pomocí spolehlivé černé služky Sybil, dobře vypadat a milovat své dvě děti a muže Franka. Právě ze strany manžela, který pracuje v místní televizní společnosti, však perfektní život dokonalé americké hospodyňky, jako vystřižené z dobové verze amerického Cosmopolitanu, dostane vážnou trhlinu... Jednu noc překvapí svého manžela Franka s jiným mužem. Její dokonalý svět se začíná hroutit. Zmatená a ztracená, nachází oporu v přátelství s černým zahradníkem Raymondem – a vztah porušující sociální tabu dále rozkládá život jak ho znala.
Nejnovější snímek Todda Haynese vzešel z produkční společnosti Stevena Soderbergha a George Clooneyho jako formálně vytříbená pocta klasickým hollywoodským „ženským“ filmům 50. let, především dílům Douglase Sirka...
This film, shot in 50's style melodrama, tells the story of a happily married couple. The wife (Cathy) is a neat and tidy, ever-smiling housewife and the husband (Frank) is a successful patriarch. Both of them are popular guests and hosts of local garden parties. What a surprise it is then for Cathy when she finds out that Frank has been unfaithful to her. Unfaithful, with a man. Cathy's idyllic world starts to fall apart after this revelation. She finds her lost certainty in friendship with the black gardener Raymond. Although the crisis brought about by revelation of Frank's homosexuality and Cathy's relationship to Raymond is so bitter for all the participants; the situation is a refreshing take on the social atmosphere, and to some extent it uncovers social taboos.
Co vlastně ženy chtějí
Things You Can Tell Just by Looking at Her
USA 2000
Režie: Rodrigo García
Produkce: Jon Avnet, Effie Brown, Lisa Lindstrom, Marsha Oglesby, Elie Samaha, Andrew Stevens
Scénář: Rodrigo García
Kamera: Emmanuel Lubezki
Hudba: Ed Shearmur
Hrají: Glenn Closeová (Dr. Elaine Keenerová), Cameron Diazová (Carol), Calista Flockhartová (Christine Taylorová), Kathy Bakerová (Rose), Amy Brennemanová (Kathy), Valeria Golinová (Lilly), Holly Hunterová (Rebecca), Matt Craven (Walter), Gregory Hines (Robert), Miguel Sandoval (Sam), Noah Fleiss (Jay)
Po prologu, ve kterém přijíždí losangeleská policie k případu sebevraždy hispánky Carmen, začíná první příběh, jehož hrdinkou je svobodná doktorka Elaine Keener, která se stará o starou invalidní matku, stále nemůže najít toho pravého partnera a trápí se pocitem vlastní samoty. Jednoho dne si pozve domů kartářku Christine Taylor v naději, že jí to pomůže najít smysl života, který jí dosud uniká. Svěří se jí se svými pocity osamělosti a také se jí svěří se svou touhou po vztahu s jistým mladým mužem. Christine, na které je vidět, že má zrovna také život plný vážných starostí, sice z tarokových karet vyčte, že Elaine čeká vztah s mladším mužem, nebude to však ten, kterého má Elaine na mysli.
Hrdinkou druhé povídky je úspěšná manažerka banky Rebecca, která má milostný poměr se ženatým Robertem. Když zjistí, že je těhotná a milenec ji chladně odbude s tím, že se má o "problém" postarat sama, dostane její spokojená sebedůvěra první vážnou trhlinu. Ty další přijdou poté co se impulsivně vyspí se svým kolegou Walterem, aby si ověřila nelichotivý názor bezdomovkyně, se kterou se před časem náhodou setkala před bankou. Se zcela novým pohledem na život se nakonec Rebecca rozhodne před interrupcí navštívit ordinaci dr. Keenerové.
Třetí příběh vypráví o svobodné matce Rose, učitelce a spisovatelce dětských knih, která vychovává svého dospívajícího syna a uvědomuje si, že nemá čas na žádný společenský život. Náhodou se seznámí se svým novým sousedem, trpaslíkem Albertem, který pracuje na klinice dr. Keenerové.
Překvapivě dobře si s ním rozumí a pak ke svému překvapení zjistí, že ji přitahuje a zamilovala se do něj. Neméně rozpaků jí způsobí zjištění, že její syn je mnohem víc aktivní pokud jde o sex, než se domnívala a dokonce víc než ona sama.
Předposlední povídka je příběhem kartářky Christine, která žije se svou lesbickou milenkou Lilly, stará se o ni v její těžké nemoci a bojuje s rostoucím žalem a depresí. Lilly totiž umírá na rakovinu.
Poslední příběh se vrací k prologu, jeho hrdinkou je totiž policejní vyšetřovatelka Kathy, která byla pověřena vyšetřováním sebevraždy hispánky Carmen, která byla kdysi její spolužačkou na střední škole a život si vzala kvůli osamělosti, se kterou se nedokázala vyrovnat. Kathy se oddaně stará o svou pohlednou slepou sestru Carol, která žije mnohem rušnějším společenským životem než ona, a stále častěji se ptá sama sebe, zda vůbec bude někdy mít vlastní život. Ve hře je přitom sympatický soudní lékař, který ji už dlouho přitahuje.
Danny v oblacích
Danny in the sky
Kanada 2001
Režie: Denis Langlois
Scénář: Denis Langlois, Bertrand Lachance
Kamera: Stefan Ivanov
Střih: Natacha Dufaux
Hudba: Simon Wayland, Peter Xirogiannis, Phil York
Hrají: Jessie Beaulieu, Thierry Pépin, Caroline Portelance, Barbara Ulrich, Véronique Jenkins, Éric Cabana, Daniel Lortie
Režisér Denis Langlois přichází s portrétem mužské sexuality v krizi. Danny je mladý heterosexuální krasavec, jehož matka byla topmodelka a otec gay. Danny se rozhodne jít v matčiných stopách a prodávat svoji tělesnou krásu jako model a striptér. Jeho práce, jeho vzhled, rodinné zázemí, dokonce i hrdina sám však vedou ke zpochybnění Dannyho sexuality. Film Danny v oblacích, režírovaný homosexuálním režisérem, je inteligentně natočený příběh o tom, jak okolí a společnost může ovlivnit lidskou sexualitu
Dead Dreams of Monochrome Men
Dead Dreams of Monochrome Men
Velká Británie 1989
délka 50 minut, Beta-SP PAL
Režie: David Hinton
Hudba: Sally Herbert
Tančí: Lloyd Newson, Nigel Charnock, Russell Maliphant a Douglas Wright
V jedné z nejzdařilejších a nejznámějších kompozic, která volně vychází z knihy Briana Mastera "Zabíjím, abych nebyl sám" se taneční skupina DV8 pouští na tenký led zobrazení homosexuálních vztahů.
Tento příběh čtyř mužů však není pouhým popisem životní skutečnosti několikanásobného vraha Dennise Nilsena, jde o hluboký, soucitný pohled na osamělost a na zhoubné následky snahy o její překonání cestou touhy, tělesnosti vydávané za lásku a důvěry proměněné v sexuální tyranii. Ve soumračné úzkosti mezi gay diskotékou a opuštěnou ložnicí postupně jako by mizela hranice mezi sexem a smrtí. Trýznivé a pochmurné představení a fyzická akce, která je pro DV8 tak typická, se tu nicméně mění v silné volání po lidskosti v odlišťujícím se světě.
Dědičnost
Genetic
Kanada 2003
Režie: Shoshana Mahgnet
Experimentální autobiografický snímek o vztahu dcery a matky, které jsou obě lesbicky orientované. Film pojednává o procesu coming outu matky, podpoře dcery a o složitosti přijetí nové matčiny partnerky do blízkého vztahu, který mezi sebou matka s dcerou mají.
Dekameron
Il Decamerone
Itálie/Francie/SRN, 1970
italská verze s českými titulky - délka 111 minut, 35 mm
Scénář a režie: Pier Paolo Pasolini
Kamera: Tonino Delli Colli
Hudba: Pier Paolo Pasolini, Ennio Morricone
Hrají: Franco Citti, Ninetto Davoli, Angela Luce, Patrizia Capparelli, Jovan Jovanovic, Gianni Rizzo, Pier Paolo Pasolini, Silvana Mangano
První část tzv. Trilogie života (dále následovaly Canterburské povídky a Kytice z tisíce a jedné noci). Pasolini si z tohoto literárního díla rané renesance vybral některé příběhy, především ty zobrazující nejprostší lidi. Těm věnuje své sympatie, zatímco představitele vyšší sociální třídy ukazuje jako pokrytce, omezence či zločince. V osmi povídkách se setkáváme s jeptiškou, která se oddává vášním se zahradníkem, dále s knězem, který prohlásí zločince za svatého, s manželem, kterého podvádí žena téměř před jeho očima, nebo s trojicí bohatých bratří, kteří zabijí chudého milence své sestry. Výraznou roli ve filmu hraje smyslná tělesnost, která je líčena jako ta nejpřirozenější věc.
Režisérovi se podařilo v souladu s předlohou věrně zachytit renesanční atmosféru a touhu po lidské přirozenosti. Za autorův názor nejlépe hovoří poslední povídka, v níž se zemřelý hříšník vrací ze záhrobí se zprávou, že není hříchem všechno, co za něj považujeme …
Do kalhot!
Dress Code
Kanada 2001
Režie: Martha Newbigging
Film je humorným pohledem do života piktogramu na dveřích dámské toalety. Když se za poslední ženou zavřou dveře, neposedná figurka si svlékne šaty, oblékne něco přiléhavého a slušivého a zatančí si s kovbojským lasem. Spláchnutí je pro ni signálem k opětovnému znehybnění. Převléknout zpátky se už nestihne.
.
Dobrodružství Priscilly, královny pouště
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert
Austrálie, 1994
anglická verze s českými titulky - délka 102 minuty, 35 mm
Scénář a režie: Stephan Elliott
Kamera: Brian J. Breheny
Hudba: Guy Gross, různé písně
Hrají: Terence Stamp, Hugo Weawing, Guy Pearce, Bill Hunter, Sarah Chadwick, Mark Holmes, Julia Cortez, Ken Radley, Alan Dargin a další
Hrdiny svérázné australské road movie je trojice travestie tanečníků, dvou gayů a transsexuála, kteří se ve starém rozhrkaném autobusu jménem Priscilla vypraví ze Sydney napříč pouští za angažmá. Tančí na hity 70. let, jejich nejoblíbenějším repertoárem je ABBA.
Cestou potkávají velkou řadu lidí, z nichž jen hrstka má pochopení pro jejich odlišnost. Mnohem častěji se u místních obyvatel setkávají s odporem a agresivitou. Napětí narůstá i uvnitř trojice. Každý se potýká s vlastními problémy - transsexuálka Bernadette, která se těžce vzpamatovává z nedávné smrti svého přítele, žárlí na mladíčka Adama, Tick zase před ostatními tají manželku a syna. Nakonec však trojlístek znovu nachází životní rovnováhu a naději...
Snímek těží z vynikajících hereckých kreací protagonistů, zvláštní kabaretní atmosféru filmu podtrhují extravagantní kostýmy a líčení herců. To vše ve spojení s populární hudbou nabízí skvělý divácký zážitek.
DV8: Strange Fish
DV8: Strange Fish
Velká Británie 1994
Režie: David Hinton, Lloyd Newson
Scénář: Lloyd Newson, fyzické divadlo DV8
Kamera: Nick Knowland
Hudba: Jocelyn Pook, Adria Johnston
Hrají: Kate Champion, Nigel Charnock, Jordi Cortes Molina, Wendy Houston, Diana PAyne-Myers a další
Snímek Strange Fish je zatím nejlepším filmovým dílem britské tanečně-hudební skupiny fyzického divadla DV8 (s výslovností anglického slovesa deviate – odchylovat se, lišit se), kterou v roce 1986 založil Lloyd Newson. Skupina si od svého založení vydobyla neobyčejnou přízeň kritiky a získala mnohá ocenění. Její představení ve Velké Británii, Evropě i Americe bývají vyprodaná a některá se dočkala filmového zpracování. Důležitým rysem DV8 je přímé, srozumitelné sdělování myšlenek a pocitů bez jakékoli přetvářky. Nepoužívá dialog, hovoří jazykem těla, jehož rozsah připomíná šíří záběru mluvené slovo. Skupina DV8 natočila zatím tři filmy dle svých představení: Dead Dreams of Monochrome Men, Enter Achilles a konečně Strange Fish, jenž zpracovává téma přátelství, ztráty důvěry, osamělosti a bolesti.
Dvě matky Zachariáše
Two Mothers for Zachary
USA 1996
Režie: Peter Werner
Produkce: Cary Brokaw, Tom Kageff, Timothy Marx, Randy Robinson,
Scénář: Linda Voorhees
Kamera: Neil Roach
Hrají: Valerie Bertinelliová (Jody Ann Shaffellová), Vanessa Redgraveová (Nancy Shaffellová), Colleen Flynnová (Maggie Fergusová), Brian McGuire (Eddie), Kenneth Wayne Bradley (Wes), Brett Brock (Keith Kinchloe), Kim Dickensová (Nancy), Cynthia Dornová (Ošetřovatelka Smoot), Tony Frank (Ben Delaney), James Gammon (Chalmer)
Jody Ann Shaffellová žila dost dlouho neuspořádaným životem. V nepovedeném manželství se jí pak narodil syn Zachariáš. Záhy se v práci seznámí s přítelkyní Maggií, se kterou začne nejen intimně žít, ale také se společně starat o malého syna. Lesbický vztah Jody ovšem považuje její matka Nancy Shaffellová, podporovaná veřejným míněním (ve Virginii bylo homosexuální chování dokonce ještě v roce 1993 považováno za trestný čin), za nemorální a soud jí vnuka svěří do opatrovnictví. Jody se ale svého syna ani přítelkyně nehodlá vzdát bez boje...
Edward II.
Edward II
VB 1991
Anglická verze - simultánní překlad - délka 90 minut
Režie: Derek Jarman
Hrají: Steven Waddington, Kevin Collins, Andrew Tiernan, John Lynch, Dudley Sutton, Annie Lenox
Edward II je stylizovanou adaptací hry anglického dramatika Christophera Marlowa o králi, jenž byl roku 1327 zavražděn při spiknutí vedeném svou královnou Isabellou, šlechtou a duchovenstvem.
Dvůr je pobouřen Edwardovými vojenským neúspěchem ve Skotsku, který vedl k jeho ztrátě, špatným hospodařením i královou zálibou v mužských favoritech, které zhusta štědře obdarovává. Edward II neskrývá svůj vztah ke gaskoňskému mladíku Piersu Gavestonovi. Ten má díky svému vlivu na krále velký podíl na moci. Baroni nakonec dosáhnou jeho vypovězení. Když jej Edward po nějaké době znovu povolá na dvůr, stane se Gavestonovi jeho návrat osudný. Baroni ho nelítostně zabijí a Edward uchová svou vládu jen za cenu velkých ústupků. Potrvá ještě dlouhých jedenáct let, než bude moci jeho smrt pomstít a osvobodit se z moci šlechty. Jeho osud má však v rukou Isabella, zhrzená a ponížená. Za pomoci Rogera Mortimera, jednoho ze zapuzených baronů, který žije ve francouzském exilu, plánuje vzpouru a krutou pomstu.
Přestože Jarman ve hře ponechává původní poetické Marlowovy dialogy ze šestnáctého století, daří se mu však do ní vkládat paralely s dvacátým stoletím, především s obdobím vlády konzervativců v osmdesátých letech, které je charakteristické svojí homofobií. Tilda Swinton, která představuje Isabellu, získala v Cannes za svůj výkon Cenu za nejlepší herečku. Režisér získal za tento film cenu jak v Cannes, tak i v Sao Paulu.
Einstein sexu
Einstein des Sex
Německo/Nizozemí 1999
německá verze s českým překladem - délka 100 minut, 35 mm
Scénář: Chris Kraus, Valentin Passoni
Režie: Rosa von Praunheim
Kamera: Elfi Mikesch
Hudba: Karl Ernst-Sasse
Hrají: Friedel von Wangenheim, Ben Becker, Wolfgang Völz, Otto Sander, Meret Becker, Monika Hansen, Gerd Lukas Storzer, Olaf Drauschke, Tima die Göttliche
Životopisný film o muži, který předběhl svou dobu. Příběh Dr. Magnuse Hirschfelda, německého Žida, který jako lékař založil obor sexuologie a koncem 19. století vehementně bojoval proti německým protisodomitským zákonům, jmenovitě proti paragrafu 175. V době, kdy byl Oscar Wilde vězněn v readingském vězení a studenti medicíny se učili, že homosexualita je nevyléčitelnou nemocí, zakládá Hirschfeld Vědecko-humanitární komitét, první organizaci bojující za práva homosexuálů. Díky jeho neúnavné kampani se roku 1898 dostala otázka zrušení paragrafu 175 až do parlamentu.
Jak film ukazuje, Hirschfeldovým protivníkem nebyla jen viktoriánská sexuální morálka, ale často i samy její oběti, které se bály přílišné pozornosti. Scénář nás seznamuje s hlavními postavami v Hirschfeldově životě, s jeho nenaplněnou láskou Baronem von Teschenbergem, a s jeho pomocníky. Společně s Karlem Giesem a se svým strážným andělem, transvestitou Dorchenem, v roce 1920 v Berlíně zakládají první Ústav sexuálních věd, který se snaží udržet až do doby nástupu Třetí říše v polovině třicátých let.
Fake
Japonsko, 1997 / 2000
v anglickém znění s českými titulky | 58 minut | DVD
Autor: Sanami Matoh
Režie: Iku Suzuki
Anime film určený pro japonské ženy a dívky, pojednávající o vztazích a lásce mezi muži. Fake je komediální příběh o dvou policistech z New Yorku, kteří jedou na dovolenou do Anglie. V hotelu, kde se ti dva ubytují, jsou záhadně vražděni japonští hosté a nakonec je v nebezpečí i jeden z detektivů, který je poloviční Japonec. Detektivní příběh se vším všudy.
Falešné vztahy (A.K.A. Ignoranti A.K.A. Nevědomé víly)
Le Fate Ignoranti
Itálie/Francie 2000
italská verze se slovenskými titulky - délka 105 minut, 35 mm
Scénář: Gianni Romoli, Ferzan Özpetek
Režie: Ferzan Özpetek
Kamera: Pasquale Mari
Hudba: Andrea Guera
Hrají: Margherita Buy, Stefano Accorsi, Serra Yilmaz, Andrea Renzi, Gabriel Garko, Erica Blanc, Rosaria De Cicco, Lucrecia Valia, Koray Candemir a další
Antonia a Massimo, už více než deset let manželé, žijí v pěkné vilce na okraji Říma. Všichni je znají jako "šťastný pár". Když Massimo zahyne při autonehodě, Antonia propadne zoufalství. Přestane chodit do práce, zanedbává přátele a uzavře se do své bolesti - až do dne, kdy se náhodou doví, že Massimo měl sedm let "intimní známost". To ji přinutí překonat bolest a Antonie se rozhodne vyhledat svou sokyni.
Pátrání ji přivede do starého domu v dělnické čtvrti, v němž žije velká "rodina" Massimových přátel - mužů i žen různého věku, různého sociálního postavení a různého sexuálního zaměření. Až tady Antonia zjistí, že Massimovou láskou nebyla žena, ale muž, Michele. Snaží se pochopit příčinu Massimova "úletu", a proto, ač s jistým odstupem, navazuje vztah s touto skupinou různorodých lidí, především s Michelem. Oba přece milovali téhož muže…
Tvorba italského režiséra tureckého původu je nadějným příslibem do budoucna. Zatím natočil tři celovečerní filmy, z nichž hned ten první - Turecké lázně - vzbudil mimořádný ohlas.
Lesbická Promítačka
Experimentální videotvorbu amerických lesbických autorek sestavila, komentářem a vlastním filmem doplnila Anča Daučíková. A navíc jsme přidali krátký film z letošní Brněnské šestnáctky. Blok filmů uvádíme v původním znění bez překladu v Promítačce.
Tongue in Chic
USA 1996
22 min, VHS
Réžia: Diane Bonder, Liss Platt
Ako sa u lesbických žien menil pohľad na sexualitu od rokov 60-tych po 90-te? A jako by sa na to dnes dívala oficiálna televízia, keby mala oči? Autorka sa dobromyseľne a ľahkou iróniou zabáva na všetkých lesbách a zároveň i na sebe samej a pozoruje jako sa trendy v mentálnom, fyzickom živote lesieb zaujímavo menia a striedajú. Nič nie je raz a navždy dané, spolu s tým, jako sa dívame na svet sa menia naše túžby i naše sexuálne správanie.
Purse
USA 1999
6 min, VHS
Réžia: Liss Platt, Kelly Dolak
Dielko pre nenáročných, taká jednohubka a "freudovka" k čaju, ale dávajte pozor - mihne sa tam všeličo.
Tvorba Liss Platt sa nachádza niekde na križovatke dokumentu a humornej inscenácie. Rada využíva polohy najhorších amerických televíznych klišé a prezentuje kritické pohľady na názorové prúdy v lesbickom feminizme, to všetko s dobromyseľným humorom. Nepochybne najlepšie sa na ňom pobavia lesby, veď práve im Liss Platt adresuje veľkú časť svojej videotvorby. V Spojených štátoch vyučuje dejiny alternatívneho filmu a videa, video a filmovú produkciu na štátnej univerzite Rutgers, v New Jersey. Okrem toho pracuje ako výtvarníčka, vystavovala v desiatkach amerických galérií a je držiteľkou takých prestížných ocenení za výkony v oblasti videa jako Golden Apple Award za rok 1997 (National Educational Film and Video Festival), čestné ocenenie Black Maria Film and Video Festival v Jersey City, a mnohé iné.
USA 1994
19 min, VHS
Réžia: Jocelyn Taylor
Socializácia čiernej lesbickej ženy. To, čo je pre Židov antisemitizmus, pre čiernych Afričanov rasizmus, to je pre homosexuálov homofóbia. Pri analýze homofóbie sa nevyhneme otázke rasizmu, našim vzťahom k priateľom, príbuným, súrodencom. Ako na nás reaguje okolie, to všetko je v dokumente o sestre a jej heterosexuálnom bratovi.
Jocelyn Taylor - americká filmárka, afroameričanka, lesba. To je dosť dôvodov na tématizovanie vylučovania a diskriminácie. Autorka sa pokúša pochopiť vnútorné mechanizmy prijatia a neprijatia, svojho a cudzieho, života afroamerických lesieb v rodine a mimo nej. Aj o tom je jej video Frankie a Jocie.
Icky & Kathy Trilogy
USA 1999
9 min, VHS
Réžia: Kathy High
Kamera: Diane Bonder, Kathy High
Čiernobiely snímok plný erotického napätia, avšak ako je to u lesieb zvykom nechýba ani humor a reflexia, tentokrát ide o podstatu sexuálnej fantázie. Aj socha Slobody je sexy. V hre je sám americký symbol slobody a oslobodzovanie sa od zábran v troch častiach.
Kathy High - známa americká videoartistka má za sebou množstvo zaujímavých profesionálnych dokumentov s (nielen) lesbickou tématikou. U nás sa predstavuje krátkym dielom presahujúcim hranice čistého dokumentu.
Triptych
Slovensko 2001
11 min, VHS
Réžia: Anča Daučíková
Videofilm vznikol v Spojených štátoch a dostal pracovný názov Triptych, hoci hranica medzi troma tretinami nie je zreteľná. Ten mu nakoniec aj prischol. Ide skôr o tri fázy prípravy pred tou štvrtou...
Nie je jednoduché a dokonca ani príjemné písať o sebe. Hádam len toľko, že okrem výtvarnej práce, v ktorej sa venujem videu v širšom než iba sexuálnom kontexte, sa pravidelne zúčastňujem bratislavského festivalu našej menšiny, v ktorom som opäť v menšine. K tomu, aby sa to zmenilo, by bylo potrebné, aby sa to zmenilo, by bolo potrebné, aby naše miestne lesby, ktoré majú doma kameru prestali váhať a začali natáčať.
Garderobiér
The Dresser
Velká Británie 1983
anglická verze s českým překladem - délka 118 minut, 16 mm
Scénář: Ronald Harwood, Peter Yates
Režie: Peter Yates
Kamera: Kelvin Pike
Hudba: James Horner
Hrají: Albert Finney, Tom Courtenay, Zena Walker, Edward Fox, Eileen Atkins, Michael Gough, Cathryn Harrison, Betty Marsden, Sheila Reid, Lockwood West, Donald Eccles, Llewellyn Rees
Působivá adaptace hry Ronalda Harwooda, zasazená do tísnivé atmosféry Londýna bombardovaného během "Bleskové války". V kočovné herecké shakespearovské společnosti je zženštilý Norman garderobiérem a osobním sluhou Sira, tyranského ředitele a zároveň stárnoucí herecké legendy (předobrazem mu byla skutečná hvězda předválečných scén - Sir Donald Wolfit). S oddaností a jistým masochismem snáší Mistrovy ústrky a nálady.
Jednoho dne se však Sir následkem nervového vypětí a válečných útrap zhroutí a Norman stojí před úkolem téměř nadlidským: udržet umírajícího herce na nohách, aby mohl sehrát svou poslední velkou roli - krále Leara. Patos představení přerušovaného nálety a výpadky proudu kontrastuje se zákulisním soupeřením herců o malé role. Learova postava lající větru a bouři symbolizuje zoufalství, současně s tím však i odhodlání vzdorovat osudu.
Film jistě zaujme ojedinělými hereckými výkony Toma Courtenaye a Alberta Finneyho.
Gay propaganda
Gay Propaganda
USA 2000
anglická verze s českým překladem - délka 25 minut, VHS
Snad budete souhlasit, že klasický starší hollywoodský film se stejnopohlavními páry příliš nehemží. Tento dluh splatí ve zhruba půlhodinovém bloku šestice nezávislých amerických režisérů, které smysl pro nadsázku přivedl na nápad přetočit k obrazu svému klíčové scény z jedenácti filmů všech žánrů - od romantické komedie přes film noir až po horor.
Gia
Gia
USA 1998
Režie: Michael Cristofer
Scénář: Jay McInerney, Michael Cristofer
Kamera: Rodrigo García
Hudba: Terence Blanchard
Hrají: Angelina Jolieová (Gia Marie Carangiová), Elizabeth Mitchellová (Linda), Eric Michael Cole (T.J.), Kylie Travisová (Stephanie), Louis Giambalvo (Joseph Joe Carangi), John Considine (Bruce Cooper), Scott Cohen (Mike Mansfield), Edmund Genest (Francesco), Mercedes Ruehlová (Kathleen Carangiová), Faye Dunawayová (Wilhelmina Cooperová), Holly Bakerová (Sestra v pohotovosti)
Supermodelka Gia svůj život sama popsala jako rozjetý rychlík. Není divu, že jí pak ujel před nosem. Jedni ji milovali, druzí zatracovali. Neušla však pozornosti nikoho. Supermodelka Gia Marie Curangi začínala jako osobitá, avšak, mírně řečeno, neposlušná kráska.
Kariéra mladé rebelky strmě stoupala a přibývající poblouznění ze slávy a peněz si vyžádalo svou první daň. Těžkou drogovou závislostí její tragédie jen začala… Pozoruhodný životní příběh podle skutečné události.
Go Fish!
Go Fish!
USA 1994
délka 84 minuty
režie: Rose Troche
scénář: Rose Troche, Guinevere Turner
kamera: Ann T. Rossetti
hudba: Scott Aldrich, Brendan Dolan, Mila Drumke, Jennifer Sharpe
hrají: Guinevere Turner (Camille 'Max' West), V.S. Brodie (Ely), T. Wendy McMillan (Kia), Anastasia Sharp (Daria) a další
Go Fish! je nízkorozpočtová romantická komedie o dvou lesbických dívkách hledajících lásku. Příběh se točí kolem Max - živé, krásné a cílevědomé dívce hledající "ženu svého života", což se jí ale příliš nedaří. Přátelé ji dají dohromady s Ely, která je starší a tak trochu domácký, usedlejší typ. Mnoho společného nemají a není to rozhodně láska na první pohled, ale...
Hana a její bratři
Hana a jej bratia / Hanah and her brothers
Slovensko 2001
slovensky, 77 minut, 35 mm
Režie: Vlado Adásek
Hrají: Mertin Keder (Martin), Rudo Kratochvíl (Vlado), Vlado Adásek ("Hana"), Lucia Hurajová (Hema)
První slovenský celovečerní film s gay tematikou je z dílny debutujícího mladého slovenského tvůrce V. Adáska, který je loňským absolventem filmové režie na VŠMU.
Hlavní hrdina Martin je studentem VŠMU, do školy ovšem už delší dobu nechodí, protože jeho osobní problémy mu připravují nejednu těžkou chvilku. Doma u něho vládnou hádky mezi rodiči a neustálé problémy v jejich rozvětvené rodině. Jeho otec navíc rád pije… Alespoň částečné porozumění nachází u své sestřenice Hemy, ovšem ta od něho očekává něco, čeho Martin není schopen…
Až náhodné seznámení se starou sousedkou z protějšího domu pro něho znamená zlom v životě. Ta o něm ví více, než by si myslel, a donutí ho zformulovat jeho zásadní problém v životě. Martin se rozhodne, že si podá inzerát. Mezitím se v kabaretu setká s klukem, který si říká "Hana" (hraje ho sám režisér), a který tu vystupuje. Jejich životní cesty se zkříží…
Důležitou roli ve filmu hrají hudba a písně Hany Hegerové. Její texty vhodně ilustrují a komentují děj filmu. Ačkoliv je téma Adáskova filmu vážné - osamělost mezi lidmi a přehlížení mezi nejbližšími - režisér ho všemožně odlehčuje a dává mu místy až groteskní ráz. Většinu úloh v tomto filmu ztvárnili neherci a film tak získal na přesvědčivosti a autenticitě.
Hedwig and The Angry Inch
Hedwig and The Angry Inch
USA 2001
Režie: John Cameron Mitchell
Produkce: Michael De Luca, Amy Henkels, Pamela Koffler, Katie Roumel, Mark Tusk, Christine Vachon
Scénář: John Cameron Mitchell, Stephen Trask
Kamera: Frank G. DeMarco
Hudba: Stephen Trask
Hrají: John Cameron Mitchell (Hedwig Robinson), Michael Pitt (Tommy Gnosis), Miriam Shorová (Yitzhak), Stephen Trask (Skszp), Theodore Liscinski (Jacek), Rob Campbell (Krzysztof), Michael Aronov (Schlatko), Andrea Martinová (Phyllis Steinová), Ben Mayer-Goodman (Hansel), Alberta Watsonová (Hanselova matka), Gene Pyrz (Hanselův otec)
Hedvika se původně narodila jako Hansel – chlapec z Východního Berlína. Zde se zamilovala do vojáka z americké posádky a plná víry ve společný život plný lásky podstoupila operaci změny pohlaví. Chirurgický zákrok se však nepovedl a Hedvika zůstala stát na pomezí mezi mužstvím a ženstvím. Opuštěná všemi odchází do Kansaského zábavního parku, aby se zde ukryla před světem. Nalezne zde však svůj osud – stane se rockovou hvězdou.
Hej, happy!
Hey, happy!
USA 2001
Režie: Noam Gonick
Scénář: Noam Gonick
Kamera: Paul Suderman
Střih: Bruce Little
Hudba: The Ray Makers
Hrají: Jérémie Yuen, Craig Aftanis, Clayton Godson, John Simone, Dita, Chelsey Perfanick, Sylvia Dueck
Příběh se odehrává ve Winnipegu po zvláštní katastrofě, která vyhubila všechny kromě mladých lidí užívajících si v drogovém opojení rave party. Pravý Armagedon se však blíží a DJ Sabu si chce ještě splnit svůj sen - mít sex s dvěma tisíci kluky. V cestě mu stojí zlý kadeřník Spanky O´Neil, který mu chce plán překazit. Snímek Hej, Happy! je novodobou bizarní pohádkou, která je spíše pro náročnějšího diváka se smyslem pro absurditu a neobvyklý humor.
Hodiny
The Hours
USA 2002
Režie: Stephen Daldry
Scénář: David Hare podle románu / based on a novel by Michael Cunningham
Kamera: Seamus McGarvey
Hudba: Philip Glass
Hrají: Nicole Kidman, Julianne Moore, Meryl Streep, Ed Harris, Allison Janney, Claire Danes, Jeff Daniels, Eileen Atkins
Virginia Woolfová začíná v létě 1923 v azylu svého venkovského domu v Richmondu psát jedno ze svých nejintimnějších děl - Paní Dallowayovou. V Los Angeles roku 1951 si její knihou prosvětluje depresi všednodenního stereotypu Laura Brownová, těhotná žena v domácnosti, připravující narozeninovou oslavu pro svého manžela. Také moderní paní Dallowayová - Clarissa Vaughnová, emancipovaná nakladatelka z New Yorku roku 2001 - chystá oslavu pro muže, kterého miluje: pro básníka Richarda, umírajícího na AIDS.
Hotel Paraiso
Zus & zo / Hotel Paraiso
Nizozemí 2001
Režie: Paula van der Oest
Produkce: Jacqueline de Goeij
Scénář: Paula van der Oest
Kamera: Bert Pot
Hudba: Fons Merkies
Hrají: Monic Hendrickxová (Synja), Anneke Bloková (Wanda), Sylvia Poortaová (Michelle), Jacob Derwig (Nino), Halina Reijnová (Bo), Theu Boermans (Hugo), Jaap Spijkers (Jan), Annet Nieuwenhuyzenová (Matka), Pieter Embrechts (Felix Delicious), Lore Dijkmanová (Mladá Wanda), Annet Malherbeová (Annet), Jeroen van Koningsbrugge (Policista)
Hrdinkami této komedie jsou tři sestry, jejichž bratr Nino je gay, ale přesto se rozhodne, že se ožení. Chce tak zachránit zděděný hotel Paraiso na portugalském pobřeží, kde jako děti trávili společně letní prázdniny. Sestry se však snaží jeho sňatku zabránit, protože chtějí získat hotel jen pro sebe.
Hořké slzy Petry von Kantové
Die bitteren Tränen der Petra von Kant
Německo 1972
Režie: Rainer Werner Fassbinder
Scénář: Rainer Werner Fassbinder
Kamera: Michael Ballhaus
Hudba: The Platters, The Walkers Brothers, Giuseppe Verdi
Hrají: Margit Carstensen, Hana Shcygulla, Irm Hermann, Eva Mattes, Katrin Schaake a další
Hořké slzy Petry von Kantové natočil Fassbinder podle vlastní divadelní hry. Úspěšná a sebevědomá módní návrhářka Petra žije s Marlenou, která trpělivě snáší všechny její rozmary. Petra se seznámí s 23letou Karin, která se chce stát modelkou. V tom jí má pomoci Petra, která se do ní zamiluje a nechá ji u sebe bydlet. Karin začne brzy Petru ovládat a nakonec ji opouští. Petra se zhroutí při oslavě svých narozenin, poté se marně pokouší začít nový život s Marlenou. Stejně jako v řadě dalších filmů si Fassbinder vybírá jako ústřední postavu ženu, v Hořkých slzách Petry von Kantové nalezneme výlučně ženské postavy. Sám autor o tom říká: „Moje filmy jsou určeny ženám, nemíří proti nim. Ale téměř všechny ženy jsou proti tomuto filmu – vždycky ty, které mají podobné problémy, o nichž jedná film, ale nechtějí si je přiznat.“
Chci jen abyste mě milovali
Ich will doch nur, dass ihr mich liebt
Německo 1975
Režie: Rainer Werner Fassbinder
Scénář: Rainer Werner Fassbinder
Kamera: Michael Ballhaus
Hudba: Peer Raben
Hrají: Vitus Zeplichal, Elke Aberle, Alexander Allerson, Ernie Mangold, Johanna Hofer a další
Chci jen, abyste mne milovali je posledním Fassbinderovým melodramatem zpracovávajícím téma společenského postavení. Mladý muž vyrůstající v měštácké rodině se ožení, aby se zbavil svých úzkoprsých rodičů. Po svatbě si ale uvědomí, že ho žena nemiluje. Ve snaze získat přízeň svých blízkých je všechny zahrnuje dárky; pro otce ve chvílích volna staví dům. Dostává se tak do dluhů a následovně ztrácí práci ve stavební firmě. Zpanikaří a v návalu agrese zabije majitele baru, který mu otce připomíná. Je souzen za vraždu a paradoxně ve vězení nalézá, co tak dlouho postrádal - lásku a pochopení zosobněné v postavě sociálního pracovníka. Název Chci jen, abyste mne milovali přesně vystihuje zápletku snímku; v této souvislosti je často uváděno, že titul zároveň vystihuje Fassbinderovu osobnost.
Chůze po vodě / Walking on water
Austrálie, 2002
anglicky - délka 90minut
režie: Tony Ayres
scénář: Roger Monk
kamera: Robert Humphreys
hudba: Antony Partos
Charlie a Bernadette jsou Gavinovi nejlepší přátelé. Dohodli se, že Gavinovi, který umírá na AIDS, pomohou důstojně zemřít. Navzdory silnému předávkování morfiem však zůstane Gavin naživu, a tak nezbývá než mu k smrti dopomoci násilnějším způsobem. Po oznámení Gavinovy smrti se do Sydney sjíždějí jeho příbuzní. Na náhodně vzniklé skupině pozůstalých se autor snaží zachytit, jak různě se lidé vyrovnávají se smrtí blízké osoby. V konfrontaci tolika odlišných jedinců odhaluje komickou stránku jejich jednání podníceného žalem.
Illuminata
Illuminata
Španělsko, USA, Japonsko 1998
Režie: John Turturro
Produkce: Giovanni Di Clemente, Ellen Dinerman Little, Robert Little, John Penotti, John Turturro
Scénář: Brandon Cole, John Turturro
Kamera: Harris Savides
Hudba: Arnold Black, William Bolcom, Richard Termini
Hrají: Leo Bassi (Beppo), Henri Behar (Pitou), Maurizio Benazzo (Passerby), Fernando Bolles (Chlapec), Katherine Borowitzová (Rachel), Jeff Braun (Duke), David Cale (Novinář), Georgina Catesová (Simone), Kenny Cranna, Beverly D'Angelová (Astergourd)
Režisér John Turturro se svým citem pro ironii i nadsázku si tentokráte pohrál s vrtkavým světem divadla, jehož odvrácenou tvář zná dobře jen ten, kdo si jím těžko vydělává na každodenní chléb. S úsměvným nadhledem a pochopením se nechal okouzlit a inspirovat křehkou nepolapitelnou duší umělců, žebrajících o přízeň mecenášů i davů, prožívajících denně svá muka a uměleckou impotenci, a to vše okořenil milostným příběhem, kde nechybí naivka, první herečka divadla i bývalá opěvovaná hvězda za zenitem svého šarmu. Jeho hrdinou je nadaný divadelní autor Tuccio v New Yorku na přelomu století, který touží po uvedení své nové hry Illuminata. Nezvyklá hra o lásce a nevěře je pro majitele divadla nejistým počinem, pro Tucciovu milenku a nejlepší herečku divadla Rachel je to však herecká příležitost i osobní téma. Při náhlém záskoku má autor konečně možnost ukázat svou hru publiku a následně pro svou ideu získává homosexuálního kritika, který se zamiluje do pohledného člena souboru Marca.
In Extremis
In Extremis
Francie 2000
francouzská verze s anglickými titulky, simultánní překlad - délka 90 minut
Scénář a režie: Etienne Faure
Kamera: Pierre Cottereau, Vincent Mathias
Hudba: V2 Music
Hrají: Sebastien Roch, Julie Depardieu, Jeremy Sanguinetti, Christine Boisson, Aurélien Wiik a další
Thomas a Anne jsou přátelé z dětství. Jemu je pětadvacet, jí o něco méně. Jejich rodiče, kteří v osmašedesátém demonstrovali na barikádách, zůstali zasypáni někde na alpském ledovci. Anna se z těžké ztráty nakonec vzpamatuje, zatímco Thomas v sobě vše potlačuje a oddává se sebedestruktivní honbě za tělesným potěšením dovedeným do extrému.
Když osiří mladý chlapec Grégoire ze sousedství, vidí v tom Thomas odraz vlastní minulosti a snaží se chlapci pomoci s těžkou zkouškou se vyrovnat. Grégoire se rozhodne žít s touto dvojicí bez budoucnosti. Jak podivný nápad od tak inteligentního chlapce…
Incest
Inzest - Ein Fall für Sina Teufel
Německo 1995
Režie: Klaus Emmerich
Scénář: R. Rose, Günter Schütter
Hrají: Renan Demirkanová (Dr. Sina Teufelová), Juliane Köhlerová (Nathalie Eschenbornová), Rufus Beck (Dr. Carlo van Rees), Heinz Trixner (Louis Levin), Felix Eitner (Dominik Eschenborn), Gerald Alexander Held (Philipp Spieker), Eva Riecková (Hanne Brombergerová), Fred Maire (Theo Teufel), Johanna Gastdorfová (Tilly Marlonyová)
Na počátku příběhu je brutální loupežná vražda, jejíž obětí se stal senátor Ludwig Eschenborn. Ještě než se příbuzní a lidé z jeho okolí vzpamatují, přichází další šokující překvapení. Veškerý svůj obrovský majetek odkázal senátor své dceři Nathalii. Prosperující papírny, nemovitosti i akcie, zatímco její bratr Dominik jen povinné minimum. A přitom byl citlivý homosexuální Dominik za jeho života otcovým oblíbencem. Nathalie se obrátí na mnichovskou právní zástupkyni doktorku Sinu Teufel, která je pověřena vyřízením překvapivého dědictví. Během pozůstalostního soudu však Dominik Escheborn vystoupí a veřejně svou sestru obviní z vraždy svého otce. Dr. Teufel je zpočátku nedůvěřivá, ale kupodivu čím více faktů se objevuje, tím se celý případ zdá měné a méně průhledný. A to ještě zdaleka není všem překvapením konec, protože se vzápětí ukáže, že i Dominik měl motiv k otcově vraždě. Pomalu vyplouvá na povrch podivný propletenec vztahů mezi bratrem a sestrou, k jehož rozpletení se musí Sina Teufel ponořit hluboko do minulosti.
Jak se Bětka vybělila
How Beatrice Came Clean
Kanada 2001
Režie: Sean Michael Kaminsky
Pohádka vypráví o dívce Beatrice, která žije v parku. Je velmi špinavá. Jednoho dne spatří nádhernou čistou Joanne a sleduje ji do prádelny. Joanne používá zázračný přípravek – bělidlo. Beatrice si ho vezme a vypije, to aby byla stejně čistá jako Joannino prádlo. A začnou se dít nevídané věci ...
Jdeme pryč!
Vámonos!
Španělsko 2003
Režie: Paco Díaz Aguilar
Filmový debut Paca Díaze Aguilara pojednává o lásce mezi dvěma velice odlišnými ženami: Manuela, téměř zapomenutá herečka středního věku poznamenaná svou profesí, a Carmen, mladá cikánka, jež musí živit celou rodinu prodejem drog. Jejich setkání vyústí ve vztah, těžko udržitelný kvůli konvencím a sociálním bariérám.
Je láska láska?
Tillsammans
Švédsko/Dánsko/Itálie 2000
švédsky se slovenskými titulky - délka 106 minut, 35 mm
Režie: Lukas Moodysson
Scénář: Lukas Moodysson
Kamera: Ulf Brantas
Hudba: různí
Hrají: Lisa Lindgren, Michael Nyqvist, Emma Samuelsson, Sam Kessel, Gustaf Hammarsten a další
Film, kterým režisér Lukas Moodysson dokázal, že kvality jeho debutu Láska je láska (Fucking Åmål) nebyly souhrou šťastných náhod.
Píše se rok 1975. Elizabeth už nemůže vydržet alkoholismus svého muže, a tak sbalí kufry, popadne děti a odejde bydlet k bratrovi Göranovi. Ukáže se, že Göran nezapadá do jejího světa předměstského konformismu. Žije totiž v chaotické volnomyšlenkářské komunitě obývané mladými lidmi revoltujícími proti ideologiím materialistické kultury a konvenční měšťácké morálce. Každý člen komunity se vymezuje svým způsobem — Erik je dogmatický marxista, Anna experimentuje se svou sexuální orientací. Otevřenost k věcem těla a připravenost k volné lásce jsou pro členy komunity stejně zásadní jako striktní vegetariánství, Elizabeth ovšem přichází se snubním prstenem a vepřovými párky. Její monogamní heterosexualita ani jejich spokojenost s radikálními postoji však nejsou neochvějné. Kolize dvou různých světů tak vede k dramatu, které pozmění všechny zúčastněné.
Jiný pohled
Egymásra nézve
Maďarsko 1982
maďarská verze - simultánní překlad, délka 103 minuty
Režie: Károly Makk
Hrají: Jadwiga Jankowska-Cieslak (Éva), Grazyna Szapolowska (Lívie), Peter Andorai, Jozef Króner
Děj filmu se odehrává v hluboké totalitě v roce 1959. Novinářka Éva si zachovává své mravní a etické postoje a nenechává se vmanipulovávat do situací, kdy by se stávala jen bezmocnou loutkou. Zažívá kvůli tomu všemu tvrdé represe. Šéfredaktor jednoho časopisu, bývalý politický vězeň, ji přijme jako redaktorku. Éva se nemilosrdně pouští do kritické reportáže o zemědělském družstvu. Vše skončí jejím dobrovolným odchodem z časopisu.
Další rovinou příběhu je její vášnivý vztah s vdanou kolegyní Lívií, který způsobí v jejím životě mnoho dramatických konfliktů. Líviin manžel, který není s to se vyrovnat s jejím odchodem k Évě, se Évu pokusí zastřelit, ale obětí je Livia. Těžce zraněná se v nemocnici s Évou pohádá. Ani tentokrát se Éva nemíní podřídit a rozhodne se emigrovat. Při pokusu o překročení maďarsko-jugoslávské hranice je však zastřelena…
Jsem do ní blázen
Folle d'elle
Francie 1998
Režie: Jérôme Cornuau
Produkce: Lise Fayolle, Philippe Rousselet
Scénář: Guy-Pierre Bennet, Franc Caggiano, Mary Logan
Kamera: Jean-Claude Thibaut
Hrají: Ophélie Winterová (Lisa), Jean-Marc Barr (Marc), Raquel Welchová (Jacqueline), Philippe Duquesne (Victor), Frederic Bouraly (Alex), Didier Cauchy (Fred), Dominic Keating (Chris), John P. Menese (Jogger), Diana Bartonová (Carole) a další..
Fotograf Marc se nečekaně vrací ze "služební cesty" domů, kde přistihne přítele, s nímž bydlí, se svou přítelkyní Carolinou. Sbalí si nejnutnější věci a odejde, ale nemá, kde by hlavu složil. Navíc jeho šéf není spokojen s poslední sérii fotografií z ciziny a tak trochu za trest ho posílá udělat pár snímků na garden party na francouzský konzulát. Mezi spoustou lidí tam Marc zahlédne mladou ženu, která ho zaujme, ale netuší, kdo to je. Kamarád Victor mu nabídne, aby se na pár dní, než si něco najde, nastěhoval k němu. Gay Victor žije s Alexem, který není Markovou přítomností nadšen. Tato situace se stává zdrojem typicky manželských hádek mezi nimi, kdy se Alex chová jako hysterická žárlivá žena...
Po deseti dnech Alex dostane nápad, jak dostat Marka z domu a přitom ještě pomoci své kamarádce Lise, která se rozešla s manželem a nezvládá samotu ve velkém domě na pláži. Alex ji přemlouvá, aby vzala Marka do podnájmu, ale Lisa je momentálně ve stavu, že všechny muže nenávidí a je úplně alergická na to, když jí její matka Jacqueline dohazuje potenciální partnery. Alex jí namluví, že Marc není nebezpečný, protože je homosexuál, a tak Lisa nakonec souhlasí. Marc o takovém podfuku nechce ani slyšet až do chvíle, kdy se dozví, že Lisa je ona dívka z garden party...
Victor a Alex ho zaučují, jak by se měl oblékat, chovat, mluvit a zanedlouho z něho udělají na první pohled dokonalého gaye. Lisa a Marc si v krátké době dobře porozumějí (oběma zkrachoval předchozí vztah kvůli partnerově nevěře) a zamilují se do sebe. Dochází k paradoxní situaci, že předstíraná Markova sexuální orientace začne být oběma stranám na obtíž...
Komentáře
Přehled komentářů
Доступные 3D-фрезеры c ЧПУ, часть 1: до 250 тысяч рублей https://triosi.ru/catalog/s-series/cnc-milling-machine-s-1500
Частота вращения: 0 - 24 000 об/мин https://triosi.ru/catalog/series-d/d-600
Конструктивные элементы станка https://triosi.ru/catalog/series-d/d-600
Виды фрезеров в зависимости от рабочего материала https://triosi.ru
Современные сверлильные станки с ЧПУ используются на производствах, на которых в больших объемах осуществляется обработка деталей всевозможного назначения, например, на мебельных фабриках https://triosi.ru/catalog/s-series/cnc-milling-machine-s-1500
Сегодня производители предлагают покупателям модели сверлильных станков с ЧПУ во всем функциональном многообразии https://triosi.ru/catalog/s-series/cnc-milling-machine-s-1500
В заключение https://triosi.ru/catalog/series-d/d-600
Мыльное Шоу
(StevenCunse, 23. 5. 2023 2:24)
Вот и новый день рожденья! Праздник – то, что надо! Пожеланья, поздравленья И подарков клады! Пусть он будет славным, чудным, Полным игр и смеха, Безграничным, многолюдным И пройдёт с успехом! Пусть все гости пожелают Вместе с нами, дружно, Тебе бодрости — без края, Счастья — сколько нужно! И удачи в приключеньях, И всего, что хочешь! Дорогой наш, с днём рожденья! Любим тебя очень!
Рядом будут пусть друзья Верные, надежные, Счастья я тебе желаю И всего хорошего https://zamania.ru/uslugi/igry-i-razvlecheniya/labirinty
Малыш, желаем мы тебе Всегда жить с папой, с мамой https://zamania.ru/uslugi/igry-i-razvlecheniya/porolonovaya-yama
Счастливым быть в своей судьбе, Послушным, добрым самым https://zamania.ru/new-year-2021
Также можно дать юным поварам маленькие бумажки https://zamania.ru/uslugi/master-klassy
Пусть каждый запишет на своих листиках пожелания друзьям, а затем спрячет их в печенье https://zamania.ru/master/17
Когда дело дойдёт до угощения, ребятам наверняка понравится извлекать и читать эти послания https://zamania.ru/uslugi/igry-i-razvlecheniya/batuty/detskie
Моя маленькая девочка, моя сладкая румяная булочка, расти счастливой малышкой, весёлой озорницей, здоровенькой и послушной! Наше любимое солнышко, наша радость, улыбайся, смейся, будь игривой и ласковой, доброй и умненькой! Я в тебе души не чаю, потому что ты — самый лучший, самый красивый ребёночек на свете! Крошка, пусть твои глазки всегда сияют!
Как завершить день рождения https://zamania.ru/photo/14
Фонды Помощи Детям С Заболеваниями
(DavidEmpon, 23. 5. 2023 2:18)
Благотворительные фонды, помогающие онкобольным и людям с тяжелыми заболеваниями https://www.starforsma.ru/saved
Программы направлены на адресную помощь больным, информационную и терапевтическую профилактику тяжёлых заболеваний https://www.starforsma.ru/saved/vashi-uspekhi
Еще занимается профилактикой сиротства https://www.starforsma.ru/o-fonde/partnjory
Фонд узнает о родителях, которые хотят отказаться от детей или которых могут ограничить в правах, налаживает с ними контакт и помогает найти выход из сложной ситуации https://www.starforsma.ru/o-fonde
Закят — это милостыня, обязательная для всех мусульман https://www.starforsma.ru/saved/vashi-uspekhi
В 2011 году Духовное управление мусульман европейской части России зарегистрировало благотворительный фонд строит школы для детей мигрантов в Ливане, опекает больше 300 сирот, живущих в лагерях беженцев на сирийско-ливанской границе, организует в кафе и ресторанах Москвы горячие обеды, проводит культурные и просветительские мероприятия https://www.starforsma.ru/saved/vashi-uspekhi
За все время существования организация поддержала больше 200 тыс https://www.starforsma.ru/need-help
беженцев https://www.starforsma.ru/o-fonde
В 2020 году было собрано 527 млн 251 тысяч рублей https://www.starforsma.ru/programs/sbor-sredstv
Благотворительный фонд https://www.starforsma.ru
Батарейки Дюраселл Опт
(Bryandrine, 23. 5. 2023 2:02)
Керамическая мастерская , создана и работает в России уже более 20 лет https://пром-мир.рф/wp-content/uploads/2022/04/Sredstvo_ot_komarov_Go_out_30_nochey_zhidkost_zapasnoy_flakon_30_ml_1.jpg
За историю деятельности предприятия менялись названия и https://пром-мир.рф/wp-content/uploads/2022/04/6047007277.jpg
Тщательное анализируем потребительский рынок, постоянно обновляя и пополняя ассортимент наиболее востребованными товарами для дома; Формируем выгодные условия сотрудничества для каждого клиента; Гарантируем высокое качество сервиса, организуя тщательный контроль качества реализуемой продукции; Организуем прямые поставки из Китая без посредников и дополнительных сборов; Сотрудничаем напрямую с проверенными китайскими производителями; Формируем наиболее выгодные цены на весь ассортимент; Обеспечиваем максимально сжатые сроки доставки; Предоставляем возможность оплатить доставку в момент получения заказа https://пром-мир.рф/wp-content/uploads/2022/04/25966.650.jpeg
Оптовые продажи интернет-магазина нацелены в первую очередь на реализаторов, которые в будущем займутся успешной реализацией изделий и приспособлений https://пром-мир.рф/wp-content/uploads/2022/05/i.jpg
Мы знаем насколько важно именно предпринимателям быт уверенными в том, что предложенные к покупке мелким оптом товары для дома являются действительно качественными https://пром-мир.рф/wp-content/uploads/2022/04/3873.970.jpeg
Истории известна масса реальных случаев, в которых новоиспеченные бизнесмены, избравшие для себя торговую сферу, купив недорого оптом большое количество изделий, не смогли продать их из-за низкого уровня качества их приобретения https://пром-мир.рф/wp-content/uploads/2022/04/acO367fMn6Q.jpg
Мы гарантируем вам не только гибкую систему скидок и приятную стоимость, но и:
Бренд специализируется на производстве трикотажной женской и мужской одежды https://пром-мир.рф
Производство фабрики https://пром-мир.рф/wp-content/uploads/2022/04/sumka-polipropilen-6-706030-sm-s-molniej-kletka-1000x1000-1.jpg
кагаз машинасы
(FrankSaing, 23. 5. 2023 1:50)
Бизнес-план https://solyariswell.com/en/20-en/equipment/rewinder-for-winding/57-pm-7m
Давайте теперь разберемся из чего же делают туалетную бумагу https://solyariswell.com/catalog/17-ru/oborudovanie-dlya-proizvodstva/netkannye-materialy/89-avtomaticheskij-stanok-pnm-2
Даже трудно вообразить, что в древности “туалетку” делали из хлопка https://solyariswell.com/catalog/17-ru/oborudovanie-dlya-proizvodstva/netkannye-materialy/42-avtomaticheskij-stanok-pnm-1
Основным сырьем производства служила старая одежда https://solyariswell.com/catalog/25-ru/oborudovanie-dlya-proizvodstva/stanki-dlya-proizvodstva/stanki-dlya-rezki-logov/27-otreznoj-stanok-lentochnaya-pila-pl-41-pl-45
В наше время, самый распространенный материал — макулатура https://solyariswell.com/catalog
Это вторичное сырье, которое подразделяется на разные марки, в зависимости от первичного перерабатываемого материала https://solyariswell.com/catalog/24-ru/oborudovanie-dlya-proizvodstva/stanki-dlya-proizvodstva/peremotochno-namotochnye-stanki/16-peremotochno-namotochnyj-stanok-pm-2m
Низкая стоимость макулатуры и простота ее переработки, позволяют получить недорогой продукт https://solyariswell.com/catalog/25-ru/oborudovanie-dlya-proizvodstva/stanki-dlya-proizvodstva/stanki-dlya-rezki-logov/81-aor-20
Омский бумажный завод https://solyariswell.com/catalog/17-ru/oborudovanie-dlya-proizvodstva/netkannye-materialy/88-avtomaticheskij-stanok-pnm
Полуавтоматический ленточный отрезной станок (ленточная пила полуавтомат) https://solyariswell.com/en/20-en/equipment/rewinder-for-winding/57-pm-7m
Принцип работы: Лог устанавливается оператором на разделочном столе https://solyariswell.com/catalog/17-ru/oborudovanie-dlya-proizvodstva/netkannye-materialy/88-avtomaticheskij-stanok-pnm
выработка – до 1000 кг в смену; мощность – 160 кВт/ч; обслуживание – 4 человека; требуемая производственная площадь – 150 м2, высота потолков – 4м; стоимость – 1 900 000 рублей https://solyariswell.com/catalog/24-ru/oborudovanie-dlya-proizvodstva/stanki-dlya-proizvodstva/peremotochno-namotochnye-stanki/16-peremotochno-namotochnyj-stanok-pm-2m
Доставка из г https://solyariswell.com/en/20-en/equipment/rewinder-for-winding/57-pm-7m
Москва В наличии Новое https://solyariswell.com/catalog
Modern economic problems
(WalterBub, 22. 5. 2023 21:56)
https://onlinenews.eu.com/prichiny-ispolzovaniya-polietilenovyh-paketov-na-kuhne.html
Modern economic problems
(WalterBub, 22. 5. 2023 21:55)
https://onlinenews.eu.com/prichiny-ispolzovaniya-polietilenovyh-paketov-na-kuhne.html
Modern economic problems
(WalterBub, 22. 5. 2023 21:54)
https://onlinenews.eu.com/prichiny-ispolzovaniya-polietilenovyh-paketov-na-kuhne.html
Modern economic problems
(WalterBub, 22. 5. 2023 21:53)
https://onlinenews.eu.com/prichiny-ispolzovaniya-polietilenovyh-paketov-na-kuhne.html
Modern economic problems
(WalterBub, 22. 5. 2023 21:51)
https://onlinenews.eu.com/prichiny-ispolzovaniya-polietilenovyh-paketov-na-kuhne.html
Modern economic problems
(Matthewbelia, 21. 5. 2023 12:29)
https://portalvoronezh.ru/news/obschestvo/kak-organizovat-sortirovku-musora.html
Modern economic problems
(Matthewbelia, 21. 5. 2023 12:28)
https://portalvoronezh.ru/news/obschestvo/kak-organizovat-sortirovku-musora.html
Modern economic problems
(Matthewbelia, 21. 5. 2023 12:27)
https://portalvoronezh.ru/news/obschestvo/kak-organizovat-sortirovku-musora.html
Modern economic problems
(Matthewbelia, 21. 5. 2023 12:26)
https://portalvoronezh.ru/news/obschestvo/kak-organizovat-sortirovku-musora.html
Modern economic problems
(Matthewbelia, 21. 5. 2023 12:24)
https://portalvoronezh.ru/news/obschestvo/kak-organizovat-sortirovku-musora.html
Resume fill up
(Buy Essay jlh, 20. 5. 2023 3:55)
Resume fill up https://bookmarking.stream/story.php?title=essaypro-com-essay-publishing-the-best-article-services-of-2022#discuss
world too me
(OliviaFlels, 19. 5. 2023 10:22)
https://ecodomstroj.ru/zakupka-otxodov-iz-polietilena/
world too me
(OliviaFlels, 19. 5. 2023 10:22)
https://ecodomstroj.ru/zakupka-otxodov-iz-polietilena/
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99
Станки Фрезерные Чпу
(BlakeNix, 23. 5. 2023 2:28)